DAUGIABUČIŲ GYVENTOJAMS
Šildymo sezonas baigiamas / pradedamas savivaldybės institucijos sprendimu. Kitu laiku, negu savivaldybės institucijos nustatyta šildymo sezono pabaiga / pradžia, gyventojai balsų dauguma gali patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos / pradžios, nepažaidžiant higienos normų reikalavimų.
Norint įjungti / išjungti šildymą dar iki oficialios šildymo sezono pradžios / pabaigos mieste, reikia surinkti daugiabučio gyventojų daugumos balsus (50 proc. + 1 balsas.). Apie priimtą sprendimą pastato valdytojas turi pranešti šilumos tiekėjui. Leidimas įjungti šildymo sistemą daugiabutyje išduodamas operatyviai, ne vėliau kaip per 2 darbo dienas.
LR įstatymais nustatyta, kad šilumos tiekėjas yra atsakingas už šilumos tiekimą iki pastato įvado, tuo tarpu už pastato vidinių šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūrą atsako pastato administratorius arba bendrijos paskirtas šilumos punkto prižiūrėtojas.
Prasidėjus šildymo sezonui ir gyventojams susidūrus su šilumos ir karšto vandens sistemų priežiūra susijusiais nesklandumais, pavyzdžiui, nešyla radiatorius, gyvatukas, prakiuro vamzdis ar kt., reikia kreiptis į už tai atsakingą įmonę arba bendrijos paskirtą atsakingą asmenį, o ne į šilumos tiekėją. Jei patalpos yra Vilkaviškyje, Paežeriuose ar Pilviškiuose – kreipkitės į UAB „Vilkaviškio komunalinis ūkis“, o jei gyvenate Kybartuose ar Virbalyje – kreipkitės į UAB „Kybartų darna“.
Šildymo sezono pradžia ir pabaiga:
- 2025 m. spalio 1 d. – 2026 m. gegužės 4 d.
- 2025 m. gegužės 9 d. – 2025 m. gegužės 27 d.
- 2024 m. spalio 14 d. – 2025 m. balandžio 16 d.
- 2023 m. spalio 16 d. – 2024 m. balandžio 30 d.
- 2022 m. spalio 11 d. – 2023 m. balandžio 20 d.
- 2021 m. rugsėjo 21 d. – 2022 m. gegužės 5 d.
- 2020 m. spalio 13 d. – 2021 m. gegužės 10 d.